Czy gry komputerowe szkodzą dziecku?

Czy gry komputerowe szkodzą dziecku? Ważne pytanie

Czy gry komputerowe szkodzą dziecku? To pytanie bardzo często zadaje na telewizja śniadaniowa. Co ciekawe dla podkręcenia afery bardzo często daje przerywniki w których leje się krew i latają kości. Owszem są takie gry na rynku jednak każda z nich posiada odpowiednie oznaczenie informujące o wymaganiach wiekowych. Dlaczego więc dzieci grają w gry dla dorosłych? Po części jest to wina rodziców którzy nie sprawdzają oznaczeń i nie interesują się o czym jest dana gra z drugiej strony to ograniczenia wiekowe istniejące tylko w teorii.

Internet nie jest przyjazny

Zacznijmy od tego że dzisiejsi rodzice muszą wiedzieć co się dzieje w internecie i co robią ich dzieci. Dziś internet to zupełnie inne miejsce niż 10 lat temu. Bardzo często głupota ludzka brana jest tu za przykład do naśladowania. Najlepszym przykładem będzie tu Youtube. Ten popularny portal stał się domem dla wielu osób które postanowiły zarabiać na tworzeniu filmów dla swojej widowni. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to że filmy te są bardzo często wulgarne i głupie. O ile dorosła osoba jest w stanie coś takiego ocenić tak dzieciaki są bezbronne. Było wiele afer w których młodociane osoby nękały kogoś na Facebooku bo tak kazał im ich ulubiony Youtuber. Absurdalne ale prawdziwe. Dlatego rodzice muszą wiedzieć co ich dziecko ogląda.

Wszystko jest dla ludzi…

Z grami jest podobnie. Wielu rodziców się po prostu na tym nie zna. Nie muszą się na tym znać jednak kiedy dziecko Cię prosi o jakąś grę dobrze jest sprawdzić w internecie o czym ona jest i jaka jest jej kategoria wiekowa. W ten sposób w można zweryfikować czy dziecko może i powinno w dany tytuł grać. Na każdym pudełku znajdziemy oznaczenia PEGI które konkretnie informują jakie treści występują w grze. Dlatego jako rodzić musisz zwrócić uwagę na to jaki produkt kupujesz swojemu dziecku. Sprzedawca nie ma obowiązku przestrzegania oznaczeń PEGI. Co prowadzi do absurdalnych sytuacji w których młoda osoba bez problemu może kupić grę przeznaczoną dla dorosłej osoby.